IkonaFlagDE IkonaFlagEN

Poslední aktualizace: 18. září 2010


Fotografie z výletů, táborů, koncertů, z mnoha dalších setkání našeho strašnického sboru i fotografie z přírody (zařazené do různých internetových fotosoutěží) naleznete na této WWW stránce, aktualizována je průběžně, historicky nejstarší fotografie jsou na konci stránky.
Fotografie z letních táborů strašnické nedělky najdete také na jejich webu - Tábory NŠ Strašnice.

Fotokronika 2001

Předchozí části fotogalerie:
2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000 - 1998

PhotoVanoce2001-1 PhotoVanoce2001-2 PhotoVanoce2001-3 Vánoční divadlo
Vánoční hru autora J.Slouky s názvem "Klopýtání za hvězdou" s původními písničkami Jiřího Slouky a Filipa Klineckého předvedli děti a mládež 4. adventní neděli, 23. prosince 2001, v modlitebně strašnického sboru; v sobotu 22. prosince v domově důchodců v Donovalské ulici na Praze 4. Zpěv doprovázela skupina hudebníků klasického i jazzového obsazení.
Videosekvence MPEG (5.7 MB) je zde: Video 1' 18".PhotoIvan1 PhotoIvan2 PhotoIvan3 Slavnostní odhalení sochy - Řečiště
Ve čtvrtek 20. 12. 2001 se v Trmalově vile v Praze 10 Strašnicích konalo slavnostní odhalení díla sochaře Ivana Jilemnického "Řečiště". Ivan Jilemnický, rodák z Hořic, patří v létě (ve svém ateliéru) mezi hořické, v zimě mezi strašnické sousedy. Pískovcová socha (výška 230 cm) se svou dominantní vertikálou je vyjádřením vděčnosti za stvoření, které vedle hmoty materiálu nese i vnitřní obsah - smysl a cíl. V úvodním slově to řekl farář Pavel Klinecký. Program doplnila jazzová skupina "Tri magori", která ukázala, že i nejmladší hudební generaci jsou vlastní takové "vykopávky", jako swing nebo dixieland.


PhotoAdvent2001_1 PhotoAdvent2001_2 PhotoAdvent2001_3 Adventní nedělní odpoledne
Adventní nedělní odpoledne je tradičním setkáním ve Strašnicích. Program v neděli 9.prosince 2001 byl opět sestaven z tvorby mladých členů sboru: premiéru aktovky Daniele Řeháka “Anděl” zahrála mládež; děti a mládež vytvořili opět příležitostný strašnický komorní orchestr, děti z dramatického souboru předvedli hru "Vánoce nebudou ?" Program doplnila biblická úvaha, společný zpěv vánočních písní, tombola na podporu střediska Diakonie Ratolest.


PhotoDavidBalcar1 PhotoDavidBalcar2 PhotoDavidBalcar3 Instalace Davida Balcara
V neděli 18.listopadu se konala slavnostní instalace Davida Balcara ve sboru ČCE v Jindřichově Hradci. Z našeho strašnického sboru jsme se vypravili na tuto slavnost autobusem, Davida Balcara pozdravil za strašnický sbor Pavel Klinecký.


PhotoProkop2001-1 PhotoProkop2001-2 PhotoProkop2001-3 Podzimní výlet nedělní školy
V sobotu 10.listopadu 2001 jsme se za krásného, slunečného, podzimního dne prošli přírodní rezervací Prokopského údolí. Výlet pro děti, nebo spíše pro děti, rodiče a střední generaci nám připravil br.Jiří Slouka, s odborným, geologickým výkladem. Úspěšnost můžeme doložit nalezenou zkamenělinou ocasního šítu devonského trilobita Phacops degener v dalejské břidlici.


PhotoValMez2001-1 PhotoValMez2001-2 PhotoValMez2001-3 Seminář pro učitele Nedělních škol
Seminář pro učitele Nedělních škol a náboženství uspořádala Synodní rada ČCE ve Valašském Meziříčí v sobotu 3.listopadu 2001. Hlavním tématem byla katecheze dětí a přednášel náš br.farář Pavel Klinecký. Před kostelem ve Valašském Meziříčí stojí památník T.G.Masaryka s pozoruhodným zachycením naší české historie.


PhotoKonfirmace2001-1 PhotoKonfirmace2001-2 PhotoKonfirmace2001-3 Konfirmační slavnost
Konfirmace je slavnostní shromáždění, při němž jsou do sboru přijímáni noví mladí bratři a sestry. Připravují se k tomu dlouhou dobu - seznamují se se základy křesťanského vyznání, s Biblí, s církevními dějinami. Nejdůležitější je však vlastní spolehnutí - důvěra v pravého Pána života. Slavnost je potom završením tohoto zrání - a počátkem zrání dalšího. V neděli 21. řijna 2001 byly konfirmovány 2 dívky a 5 mladých mužů.


PhotoTomas-Tereza-1 PhotoTomas-Tereza-2 PhotoTomas-Tereza-3 Svatba Terezy Janečkové a Tomáše Najbrta
Svatební obřad Terezy Janečkové a Tomáše Najbrta v sobotu 29. září 2001 v chrámu u Salvátora, novomanžele oddal Pavel Klinecký. Tomáš s Terezou od září posílili tým učitelů Nedělní školy našeho strašnického sboru. Setkání všech generací, především mládeže se konalo odpoledne a večer ve sboru v Nuslích.


PhotoChotebor-sbor2001-1 PhotoChotebor-sbor2001-2 PhotoChotebor-sbor2001-3 PhotoChotebor-sbor2001-4 PhotoChotebor-sbor2001-5 Sborový víkend v Chotěboři
Tradiční podzimní víkend jsme strávili opět v našem Evangelickém středisku v Chotěboři. Proměnlivé počasí dopřálo vycházkám do lesa, houbařům, procházce z Bílku kolem romantické Doubravky. Mládež se věnovala hudbě, klasické i moderní, víkend jsme strávili společně s naším novým vikářem a jeho rodinou - ve znamení tří S = setkání, seznámení a společenství.


PhotoBelec2001-1 PhotoBelec2001-2 PhotoBelec2001-3 Letní tábor v Bělči nad Orlicí
Dětské tábory v Bělči umožňují dětem i jejich vedoucím užít si přírody, hezkého společenství a to vše v radosti a vděčnosti. Více než čtyřicet dětí, které se dosud vzájemně neznaly, prožijí deset dní, na něž by neměly zapomenout. Letos, v červenci 2001, prožily tábor v pomyslném filmovém studiu. Příběh, inspirovaný postavou biblického Eliáše, byl základem filmu, který studio mělo natočit. To byla zase příležitost pro řadu her, dobrodružných výprav i společného úsilí o nejlepší výsledek. Že jsme nenatočili film na celuloid, je jasné. Možná jsme však natočili nesmazatelné sekvence do dětských srdcí. A to je na Oskara, ne?


PhotoVoda2001-1 PhotoVoda2001-4 PhotoVoda2001-2 PhotoVoda2001-3 PhotoVoda2001-5 Lužnice na kanoích
V roce 2001 se mládež vydala na řeku Lužnici - jízda po původně plánované Moravě nebyla, vzhledem k nepříznivým podmínkám, možná. Na cestu korytem řeky, z části zataraseným stromy po nedávné vichřici, se nás vydalo 18 - vpravdě mírným tempem jsme projeli úsek ze Suchdola přes Majdalénu, Mláku a Jemčinu na Starý Hamr, kde díky silému a vytrvalému dešti naše putování skončilo. Dopravu na místo a zpět jakož i další vybavení zajistil bratr Řezníček, za což mu patří náš dík). Digitální fotografie Ondřeje Černého ( E-mail O.Černý.) jsou k dispozici po dohodě na CD.


PhotoPodjestedi1 PhotoPodjestedi2 PhotoPodjestedi3 Sborový výlet do Podještědí
Autobusový, sborový výlet v sobotu 9.června 2001 byl velmi bohatý. Navštívili jsme Mnichovo Hradiště - zámek, Jablonné v Podještědí, státní zámek Lemberk, botanickou zahradu v Liberci s nově otevřenými skleníky, a sbor Jednoty bratrské v Jablonci nad Nisou - ochranovského seniorátu naší českobratrské evangelické církve.


PhotoLoket1 PhotoLoket2 PhotoLoket3 Výlet nedělní školy na hrad Loket
Výlet dětí našeho sboru jsme letos podnikli v sobotu 12.května 2001, autobusem na hrad Loket. Prohlídku hradu dětem zpestřil skvělý průvodce, zbytek dne jsme strávili v krásné jarní přírodě v chráněné krajinné oblasti Slavkovského lesa.


PhotoCeskyRaj1 PhotoCeskyRaj2 PhotoCeskyRaj3 Na prvního máje - do Českého ráje
Tradiční výlet auty do Českého ráje, letos se nás sešlo na 1.máje 2001 asi 40, navštívili jsme Klokočské skály, Rovensko pod Troskami, Kopicův statek a skalní plastiky, údolím Plakánku jsme prošli ke hradu Kosti.


PhotoSkoti1 PhotoSkoti3 PhotoSkoti2 PhotoSkoti4 Návštěva z Londýna - St.Columba's Church
Návštěva přátel ze sboru skotské presbyterní církve St.Columba z Londýna, ve dnech 26. - 30. dubna 2001. Rozhovor na setkání střední generace v pátek večer, společný výlet autobusem na hrad Kokořín a bohoslužby v naší strašnické modlitebně v neděli 29. dubna.


PhotoJKlecandr-1 PhotoJKlecandr-2 Slávek Klecandr - recitál
“Slávek Klecandr je mírně prošedivělý dlouhovlasý chlap jako hora, kterému člověk rád a bez potíží uvěří, že dělal v dolech u Frýdku - Místku, v železárnách ve Vamberku i poustevničil v maringotce jako čerpač… I hudební historie Slávka Klecandra je poměrně košatá - pomineme-li tancovačkové kapely v mládí a zastavíme-li se u kapel, o kterých budete moci najít v dobových pramenech zmínku na celostátní úrovni, bude třeba vyjmenovat Bílé světlo z okruhu plastikovského undergroundu (od r. 1975), jazzrockovou Andromedu (r. 1976), či artrockový Prostor (1982-5).” (Časopis Folk-Country 6/2000).
Kapela Oboroh, jak ji znají posluchači folkové i rockové, křesťanské i jiné muziky, je zatím poslední v řadě, ale nikoli poslední Slávkovou aktivitou. Přichází sólové album “Protější břeh”, na něm se podíleli Slávkovi přátelé (Ivo Viktorin, Karel Markytán, Vlasta Redl, Blanka Táborská, Václav Klecandr). “Podmanivé kytary, tiché klávesy, éterický vokál Blanky Táborské a nad tím vším trochu unavený, ale prožitý a vědoucí hlas Slávka Klecandra, to je čtrnáctipísničková deska Protější břeh … (MF Dnes 9.11.2000). Na koncertě, který se konal 18. 4. 2001 zazněly písničky nejen z posledního alba, ale i starší, včetně překrásných biblických žalmů.


PhotoVelikonoce-2 PhotoVelikonoce-1 PhotoVelikonoce-3 Velikonoční odpoledne
Tradiční, velikonoční odpoledne ve strašnickém sboru ČCE se konalo v neděli 8.dubna 2001. V podání komorního orchestru zazněla hudba Coreliho a J.S.Bacha, Etudy Pavla Fialy v provedení dramatického souboru a divadlo mládeže - vlastni tvorba: Daniela Řeháka, "Tak já vám to tedy povím (Supi tupí)".


PhotoHolandani-1 PhotoHolandani-2 Návštěva z Holandska - Kesteren
Kontakty s evangelickým sborem v holandském Kesteren trvají již léta. Přátelé navštěvují Prahu se svým pěveckým sborem a také s nabídkou použitého oblečení, vzbuzující zájem všech nositelů tzv. "second-hand módy", foto z návštěvy 25.března 2001.


Ikonky několika dalších webů - pro Vaše stránky:

IkonaGastroLab IkonaPeKoWeb IkonaWWW IkonaFotoGalery IkonaCCE IkonaGastroWeb IkonaHerbar
WebMaster: Petr Kocna - kocna@cesnet.cz
HomePage: orientovaná lékařsky na 1.LF UK nebo orientovaná církevně a teologicky