IkonaFlagDE IkonaFlagEN

Poslední aktualizace: 15. prosince 2013


Fotografie z výletů, táborů, koncertů, z mnoha dalších setkání našeho strašnického sboru i fotografie z přírody (zařazené do různých internetových fotosoutěží) naleznete na této WWW stránce, aktualizována je průběžně, historicky nejstarší fotografie jsou na konci stránky.
Fotografie z letních táborů strašnické nedělky najdete také na jejich webu - Tábory NŠ Strašnice.

Fotokronika 2012

Předchozí části fotogalerie:
2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000 - 1998

Photo-Vanoční divadlo-2012_1 Photo-Vanoční divadlo-2012_2 Photo-Vanoční divadlo-2012_3 Vánoční divadlo 2012
Betlém v obýváku? Vlastně to tak úplně není - náš betlém se sice odehrával také v paneláku, ale i ve starém dobrém izraelském Bét-léchému, Betlémě. Poselství však je zřetelné: vzpomínáním na staré vyprávění toho moc z Vánoc nepobereme. Lepší je se podívat se na své okolí, členy rodiny, sousedy i náhodné kolejdoucí jako na betlémské postavy, na ty, které jindy vyřezávají betlemáři ze dřeva. I oni, naši blízcí a sousedé, se přišli poklonit vánočnímu Dítěti. I když to možná ještě nevědí. Teprve až uděláme ze svého domu, bytu, města ten pravý vánoční betlém, porozumíme, co jsou Vánoce. Vánoční hru „Betlém v obýváku“ Majdy Šipkové s hudbou Filipa Klineckého, uvedly děti strašnické nedělky na třetí adventní neděli při bohoslužbách 16.prosince 2012, v sobotu 15.prosince také ve sboru naší církve v Českém Brodě. Text hry a písniček si můžete zkopírovat z webu - Text hry a písní - PDF soubor, na Evangnetu naleznete 50 vybraných fotografií - Fotogalerie - Vánoční divadlo 2012.


Photo-Advent-2012_1 Photo-Advent-2012_2 Photo-Advent-2012_3 Adventní sborové odpoledne
Sborové adventní setkání na 2.adventní neděli 9.prosince 2012 připravila, jako obvykle, mládež. Biblickou úvahou zahájil setkání Pavel Hanych. Dramatická skupinka zahrála "Sněhovou královnu" podle Hanse Christiana Andersena, kterou upravil Filip Dušek. V podání dětského komorního orchestru jsme vyslechli od Johanna Sebastiana Bacha Aria pro dva klarinety, Pizzicato Christopha Willibalda Glucka pro smyčcový kvartet a Sonatu-I Arcangela Corelliho pro smyčcové trio. Divadlo mládeže, vlastně fantasy - „Není pozdě (?)“ z pera Majdy Šipkové nás posunula do dvacátého pátého století. Program adventního setkání ve Strašnicích doplnil společný zpěv vánočních písní, bohaté pohoštění a tradiční tombola. Ve fotogalerii na Evangnetu je 30 vybraných fotografií - Fotogalerie - Advent 2012.


PhotoStrasKonfirmace2012-1 PhotoStrasKonfirmace2012-2 PhotoStrasKonfirmace2012-3 Křestní a konfirmační slavnost
Při bohoslužbách v neděli 21. října 2012 byli v našem sboru pokřtěni dva mladí lidé a společně s třetí dívkou konfirmováni. Bohoslužbám předcházela téměř dvouletá příprava, při níž mladí lidé přemýšleli o základech své křesťanské orientace a proto toto přemýšlení získávají potřebný materiál: informace o Bibli, církevních dějinách, o modlitbě i vyznání víry, jež Českobtratrská církev drží. Křest i konfirmace potvrzují, že i dnes se člověka dotýká biblická zpráva o Boží lásce k člověku. Přejeme našim staronovým sestrám i bratrovi, ať je tahle jistota neopouští v časech dobrých i těch druhých. Přiložené kázání je společnou prací sedmi lidí: křtěných, konfirmovaných a dalších mladých členů sboru spolu s farářem. Text kázání ke stažení - dokument Word-RTF. Ve fotogalerii na Evangnetu je 35 vybraných fotografií - Fotogalerie - Konfirmace 2012.


PhotoHrusice-NS-2012-1 PhotoHrusice-NS-2012-2 PhotoHrusice-NS-2012-3 Podzimní výlet dětí do Hrusic
Marcela s týmem učitelů připravila na sobotu 13.10.2012 výlet pro děti nědělní školy. Cíl naší cesty byly Senohraby, Ladovy-Hrusice. Na zahradě Ladova muzea jsme si udělali malý ohýnek, opekli si buřty a klobásy, prohlédli si spoustu Ladových obrázků, jinak jsme samozřejmě hráli spoustu her a také jsme se trochu prošli. Pro děti i učitele to byl hezký den plný sluníčka, her a legrace. Děkujeme Marcelo!


PhotoStrasChotebor2012-1 PhotoStrasChotebor2012-2 PhotoStrasChotebor2012-3 Sborový víkend v Chotěboři
Tradiční podzimní víkend v Chotěbořském evangelickém středisku 5. - 7.října 2012 jsme letos uspořádali společně se smíchovským sborem a bylo nás proto téměř 90. Sobotní téměř letní, prosluněný den věnovala mládež nohejbalu a fotbalu, odpolední výlet naplánoval Láďa Janeček do Havlíčkovy Borové a Žižkova pole. Večer byl obvyklý táborák a samozřejmě zpěv písní z mnoha žánrů s kytarami, houslemi, basou a elektonickým klavírem. Nedělní bohoslužby - kázání - připravili oba faráři jako vzájemný dialog. Na Evangnetu nabízím 100 vybraných fotografií - Fotogalerie - Podzimní Chotěboř 2012.


PhotoKrizlice_2012-2 PhotoKrizlice_2012-3 PhotoKrizlice_2012-1 Týden mládeže (hory) v Křížlicích
Letošní křížlický týden od 29.července do 4.srpna 2012 přálo celé strašnické skupině počasí. Mohli jsme tak dohnat dluh z loňska a mnohem víc chodit po kopcích, i tak leccos zůstalo na příští rok. Rovněž večerní program se hodně lišil od loňska i od jiných našich programů vůbec. Biblické příběhy -zrovna ty "nejchutnější" jsme nejen promýšleli, nýbrž i prožívali, jako bychom byli jejich účastníky. Vidět či stát se na chvíli ženou hříšnicí, jíž bylo odpuštěno - to je něco jiného, než si o tom jen číst! A což takhle postavit sochu ze všech aktérů příběhu, jak by vypadala?


PhotoSobehrdy_Tabor_NS_2012-1 PhotoSobehrdy_Tabor_NS_2012-2 PhotoSobehrdy_Tabor_NS_2012-3 Letní tábor strašnické nedělní školy v Zátiší
Tábor strašnické nedělní školy v Zátiší Pro letní, dětský tábor 1.- 10. července 2012 jsme zvolili Zátiší na Plzeňsku. Tábor jsme si i letos řádně užili. Zahráli jsme si na loupežnické bandy, zachránili potomky hejtmanů a také celý les, plný skřítků, čumbrků, zvířátek a všelijakých tvorečků. Nakonec jsme dokonce napravili hlavu i samotným hejtmanům a přesvědčili je, že aby zanechali loupení a šarvátek a žili ve svornosti s ostatními i s přírodou. My jsme si pak vychutnali spoustu dobrodružství, legrace, kamarádů a přírody.


PhotoSobehrdy_NS_2012-1 PhotoSobehrdy_NS_2012-2 PhotoSobehrdy_NS_2012-2 Víkendový tábor nedělky v Soběhrdech
Víkendový mini-tábor pro děti z nedělní školy 15.- 17.června 2012 byl provázen hrou "Faraónův sen", známý příběh 7 tučných a 7 hubených krav z Genesis 41. Soutěže a hry dětem získávaly egyptské talenty pro Josefa na stavbu sýpek. Víkend jsme opět prožili na zahradě soběhrdské fary a v lese v téměr letním počasí. Nedělní bohoslužby v Soběhrdech jsme výrazně rozšířili počtem 24 dětí a 9 učitelů nedělky, připravil je Pavel Klinecký a soběhrdskému sboru děti předali strašnický dar - promítací plátno, které jsme zakoupili se sbírek dětí v nedělní škole. Ve fotogalerii na Evangnetu je 70 vybraných fotografií - Fotogalerie - Soběhrdy NŠ 2012.


PhotoCeskyRaj2012-1 PhotoCeskyRaj2012-2 PhotoCeskyRaj2012-3 Na prvního máje - do Českého ráje
Na již tradiční výlet do Českého ráje v úterý 1. května 2012 nás přijelo, jako obvykle, asi 40. Letošní trasu připravil skvěle (i se slunečným - téměř letním počasím) Jan Balcar opět od Nové Vsi u Branžeže. Trasa vedla borovicovým kosteckým lesem na hrad Kost, prošli jsme se údolím Plakánku, odkud je nejkrásnější pohled na hrad a odpoledne jsme se vraceli kolem Bílého rybníku a rybníku Partoťák na rozcestí k pomníkům a zpět do Nové Vsi.


PhotoVelikon2012-1 PhotoVelikon2012-2 PhotoVelikon2012-3 Velikonoční odpoledne
Velikonoční sborové setkání na Květnou neděli připravuje již tradičně mládež strašnického sboru. Biblickou úvahou zahájil nedělní odpoledne 1.dubna 2012 Tomáš Najbrt. Dramatický soubor dětí, který nyní vede Filip Dušek zahrál dvě díla podle textu Roarka Bradforda "Eskamotérské kousky" a "Na poušti", které sám zdramatizoval. Strašnická mládež zahrála hru Daniele Řeháka "Druhý den". Nový strašnický komorní orchestr se dále rozrůstá, a pod vedením sestry Vojtíškové zahrál skladby K.Stamice a A.Borodina. Program velikonočního setkání ve Strašnicích doplnil společný zpěv a bohaté pohoštění s velikonočními beránky. Ve fotogalerii na Evangnetu je 30 vybraných fotografií - Fotogalerie - Velikonoce 2012.


Photo-Stanovsky2012-1 Photo-Stanovsky2012-2 Photo-Stanovsky2012-3 Vernisáž fotografií Martina „B“ Stanovského
Martin „B“ Stanovský - nezávislý výtvarník, grafik, fotograf, skladatel a textař, kytarista, bluesmen, učitel výtvarného oddělení na ZUŠ v Praze 4, spoluautor Poetického dokumentu Žižkovské vertikály nám představil své dílo na vernisáži fotografií, v pátek 17.února 2012. "Žlutý pokoj" sborového domu tak získal další, novou výstavu, z níž se návštěvníci mohou těšit při sborových akcích.


PhotoKoncerty2012-1 PhotoKoncerty2012-2 PhotoKoncerty2012-3 Lednové koncerty ve Strašnicích
Cyklus lednových koncertů připravil již po čtrnácté Jan Balcar. Soubor Collegium instrumentale s dirigentem Pavlem Tylšarem zahrálo na prvním koncertě 15.ledna 2012 dechové serenády A.Dvořáka, J.Brahmse a W.A.Mozarta. Na druhém koncertě 22.ledna zazněl sólový soprán Terezy Novákové, s klavírním doprovodem Petry Klimešové a baryton Miroslava Orsága, s klavírním doprovodem Radomíry Šlégrové ve skladbách F.Cavalliho, G.Frescobaldiho, G.Martiniho, G.F.Händela, Z.Lukáše, A.Dvořáka a B.Smetany. Třetí koncert 29.ledna byl varhanní a Eva Bublová zahrála díla W.A.Mozarta, J.Brahmse, L.Vierneho, B.A.Wiedermanna a R.Schumanna. Koncerty byly vždy doplněny biblickým zamyšlením.


Ikonky několika dalších webů - pro Vaše stránky:

IkonaGastroLab IkonaPeKoWeb IkonaWWW IkonaFotoGalery IkonaCCE IkonaGastroWeb IkonaHerbar
WebMaster: Petr Kocna - kocna@cesnet.cz
HomePage: orientovaná lékařsky na 1.LF UK nebo orientovaná církevně a teologicky